ISO vadības sistēmas
un sertifikācija

Piesakies konsultācijai

Kas ir ISO vadības sistēmas un sertifikācija?

ISO ir Starptautiskā Standartizācijas organizācija (International Organization for Standartization), kas nosaka starptautiskus kvalitātes standartus dažādās nozarēs un sfērās. ISO federācijā ir apvienojušās standartizācijas organizācijas no vairāk kā 140 valstīm, lai kopā noteiktu nepieciešamos kritērijus uzņēmuma kvalitatīvai darbībai.

Lai nodrošinātu ne vien klientu apmierinātību, bet arī kvalitatīvu iekšējo vidi, darbību un komunikāciju, nepieciešams noteikt kritērijus un darbības procesu īstenošanai. ISO vadības sistēma ir labākais variants veiksmīgas uzņēmuma darbības un vides nodrošināšanā un uzturēšanā.

Balstoties uz vadības sistēmas veiktajām pārbaudēm, datu analīzi un aprēķiniem, tiek noteikta procesu atbilstība starptautiskajiem standartiem un to uzlabošanas iespējas. ISO sertifikāts apliecina, ka Jūsu uzņēmumā vide, darbība un notiekošie procesi atbilst nepieciešamajiem standartiem, ceļot uzņēmuma prestižu un konkurētspēju.

ISO vadības sistēmas:

ISO 50001

Šis standarts nosaka energopārvaldības vadības sistēmas atbilstību starptautiskiem kritērijiem. Noskaidrojot problēmas un neatbilstību kādam no kritērijiem, Jūs varēsiet veikt nepieciešamās izmaiņas, lai, ne vien iegūtu ISO 50001 sertifikātu, bet arī samazinātu enerģijas patēriņu un manāmi samazinātu izmaksas. Turklāt, sakārtota energopārvaldības sistēma pozitīvi ietekmē ne vien Jūsu uzņēmumu, bet arī vidi.

Skatīt ISO 50001

ISO 9001

ISO 9001 ir viszināmākais, varētu pat teikt – pamata standarts. Tas nosaka kvalitātes vadību un nepieciešamos procesus tās uzturēšanai. Standarts sastāv no noteiktu darbību klāsta, kuru izpilde ikdienā ir obligāta ne tikai rūpīgai un sakārtotai dokumentācijas uzturēšanai, bet arī uzņēmuma veiksmīgai un progresējošai pastāvēšanai.

ISO 14001

Šis standarts nosaka uzņēmuma vides atbilstību noteiktajiem kritērijiem, kas ietver gan kvalitatīvu iekšējo darbību, gan darba drošības ievērošanu un izmantoto materiālu, metožu atbilstību uzņēmuma nozarei un specifikai. ISO 14001 standartizācija nosaka darbību kopumu, kas jārealizē, lai uzņēmums nekaitētu videi un strādātu ar piemērotiem resursiem.

OHSAS 18001

OHSAS 18001 standartizācija ietver rūpes par darbiniekiem un iekšējās darba vides drošības saglabāšanu. Starptautiskie kritēriji ietver gan darba drošības pasākumus, arodveselības nodrošināšanu, gan riska situāciju novēršanu un veiksmīgas iekšējās komunikācijas veicināšanu. Parūpējoties par saviem darbiniekiem, Jūs nodrošināsiet lielisku klientu apkalpošanu un paveikto darbu pēc augstākās kvalitātes principiem.

ISO 27001

Šis standarts nosaka drošu informācijas vadības sistēmu. Mēs dzīvojam informācijas pārpilnības laikmetā; teju vai viss ir brīvi pieejams interneta vidē, un tas, kas nav pieejams, ar atbilstošajām programmām tik un tā ir pieejams. ISO 27001 standartizācija nodrošina informācijas konfidencialitāti un efektīvu tās aizsardzību. Bez drošības aspekta tiek iegūta arī ērta informācijas grupēšana un sakārtošana, lai ietaupītu vietu citiem datiem. Informācijas pārvaldība ir viens no vērtīgākajiem aspektiem uzņēmējdarbībā, tādēļ ir svarīgi to glabāt un aizsargāt pēc starptautiski atzītiem standartiem.

Ko Jūs iegūsiet, veicot ISO sertifikācijas pasākumus?

 • Starptautiski atzīstu sertifikātu, kas klientiem un partneriem apliecinās kvalitāti.
 • Problēmu konstatēšanu un risinājumu piemērošanu.
 • Uzņēmuma darbības kvalitātes paaugstināšanu.
 • Konkurētspējas paaugstināšanu.
 • Uzņēmuma izaugsmi ilgtermiņā.
 • Izmaksu samazināšanu, novēršot liekus tēriņus un neizdevīgus darījumus.
 • Vides kaitēšanas samazināšanu.
 • Reputācijas uzlabošanu.
 • Uzņēmuma iespēju paplašināšanu.
 • Drošas vides uzturēšanu darbiniekiem.
 • Klientu apmierinātību un uzticību.

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai ISO standartizācijas sertifikāts nepieciešams visiem uzņēmumiem?

ISO sertifikācija nav obligāta, taču ir nepieciešama jebkura uzņēmuma veiksmīgai darbībai ja to pieprasa partneri. Bez veiksmīgas vides un sakārtotiem iekšējiem procesiem nebūs iespējams attīstīt progresējošu uzņēmumu un prestižu reputāciju. Sertifikācija tiek veikta pēc starptautiskiem standartiem, pēc kuriem strādājot, uzņēmuma kvalitāte un konkurētspēja manāmi paaugstinās.

Kā lai noskaidro ISO sertifikācijas kritērijus?

Ar ISO sertifikācijas standartiem var iepazīties ISO interneta mājaslapā: https://www.iso.org/home.html, kā arī Latvijas Nacionālās standartizācijas institūcijas “Latvijas standarts” mājaslapā: https://www.lvs.lv/.

Vai es iegūšu informāciju par standartu izpildes iespējām, izvēloties šo pakalpojumu?

Sertifikācijas procesā Jūs iegūsiet ne vien pārbaudes rezultātus un to novērtējumu, bet arī veicamos pasākumus problēmu risināšanā. Mūsu speciālisti sniegs atbildes uz interesējošajiem jautājumiem un jebkurām neskaidrībām.

Piesakies konsultācijai

Attiecīgā pakalpojuma speciālists ar Jums neilgā laikā sazināsies.

logo

Skatīt visus pakalpojumus

+

gadu
pieredze

+

veiksmīgu
projektu

+

sadarbības
partneru

Jaunumi

Zvani +371 26431341