Blower door tests

Blower door tests

SIA Efekta veic Blower Door jeb gaisa spiediena testu, kas palīdz noteikt ēkas tehnisko stāvokli un atbilstību LBN 002-15 normatīvu prasībām.

Kas ir Blower Door tests?

Blower Door tests ir process, kas palīdz izmērīt ēkas hermētiskuma pakāpi. Veicot testu, tiek radīta 50Pa spiediena starpība ar ārējo vidi. Tādā veidā tiek noskaidrota norobežojošo konstrukciju hermetizācijas darbu kvalitāte un ēkas gaisa caurlaidības rādītāji. Papildus tiek izmantots aprīkojums - termokamera un dūmu ģenerators, lai precīzi novērtētu būvniecības kvalitāti, piemēram, logu un durvju montāžu, konstrukciju savienojuma vietas u.c.

Tests tiek veikts saskaņā ar standartu LVS EN ISO 9972:2016. Rezultātā tiek sagatavota Blower Door testa atskaite, kas var palīdzēt turpmāk samazināt ēkas ekspluatācijas izmaksas par enerģiju.

Blower Door testu iespējams veikt jebkurā sezonā un laika apstākļos, tādējādi iegūstot iespēju laicīgi atrisināt potenciālās problēmas un padarīt ikdienas dzīvi komfortablāku un ekonomiskāku."

Biežāk uzdotie jautājumi

Ar Blower Door testa palīdzību problēmu iespējams noteikt jebkurā mirklī, jebkurā sezonā, tādējādi iegūstot iespēju laicīgi atrisināt potenciālās problēmas un padarīt ikdienas dzīvi ēkā komfortablu un ērtu. Ar gaiscaurlaidības testa palīdzību var noskaidrot ēkas atbilstību būvniecības normatīvu prasībām, nekvalitatīvi izbūvētus mezglus, kā arī novērst konstrukciju turpmākus bojājumus un atrast iespējas samazināt ēkas ekspluatācijas izmaksas, t.i. izmaksas par enerģiju.

Gaisa spiediena tests un termogrāfija ir divas pilnīgi atšķirīgas lietas; termogrāfija vizuāli atspoguļo virsmas temperatūru un tās noplūdi, savukārt, gaisa spiediena tests nosaka konkrētas spiediena izmaiņas zonas jebkurā telpā, uzrādot temperatūras zaudēšanas iemeslu un labojamo vietu. Gaisa spiediena tests ir apjomīgāka un sarežģītāka pārbaude, nekā termogrāfija, un prasa pamatīgu sagatavošanos.

Blower Door ir ierīce, ar kuras palīdzību tiek veikts gaisa spiediena tests. Ar tās palīdzību tiek krasi mainīts spiediens pārbaudāmajā telpā, lai radītu vēja rezultātā notiekošās spiediena maiņas imitāciju. Ierīce spēj radīt spiediena atšķirības un izmaiņas, tādējādi precīzi nosakot defektus.

Ierīces uzbūve sastāv no četrām daļām:

  1. Durvju paneļa, ar kura palīdzību uzstāda ventilatoru
  2. Ventilatora, kas rada spiediena maiņas un tās arī mēra
  3. Divu kanālu diferenciālā manometra, kas gan mēra gaisa plūsmas, gan veic datu aprēķinu
  4. Ventilatora ātruma vadības bloka

Blower Door ierīci izmantot gaisa spiediena testos spēj tikai kvalificēti profesionāļi, tādēļ varat paļauties uz mums – darbu veiksim kvalitatīvi un precīzi.

13 gadu laikā 2437 projekti

 


Efekta komanda ir palīdzējusi mums atrisināt vienlaicīgi divus jautājumus - veikt uzņēmuma energoauditu un palīdzēt saņemt CFLA atbalstu, īstenojot divus apjomīgus pasākumus, kas būtiski palielināja ražošanas procesu energoefektivitāti.

Jānis Bergs
Ražošanas vadītājs
Latvijas Nacionālā Bibliotēka

Tirgus izpētes rezultātā Efekta esam uzrunājuši energoefektivitātes jautājumos gan par ēku energosertifikāciju, gan par potenciālu ES fondu līdzfinansējuma piesaisti. Var uzslavēt komandas profesionālo un individuālo pieeju katram objektam, kā arī spēju pielāgot izpildes termiņus iestādes personīgām vajadzībām un plāniem.

Juris Ģiedris
Inženiertehniskās nodaļas vadītājs

Profesionālā attieksme un operatīvā palīdzība Likuma prasību izpildē. Papildus Energopārvaldības sistēmas ieviešanai esam saņēmuši arī vērtīgus padomus un palīdzību sistēmas sertifikācijas procesā.

Iluta Rasa
Direktora vietniece

Efekta komanda ir palīdzējusi mums veikt gan uzņēmuma energoauditu, gan saņemt CFLA atbalstu. Rezultātā salīdzinoši īsajā laika posmā esam īstenojuši arī daļu no pasākumiem, kas būtiski palielināja uzņēmuma energoefektivitātes rādītājus, samazinot kurināmā patēriņu un katlu mājas ekspluatācijas izmaksas.

Rodijs Trankalis
Valdes loceklis

Izstrādātā tehniskā dokumentācija, t.i. ēkas energosertifikāts un tehniskās apsekošanas atzinums, mums bija nepieciešama dalībai līdzfinansējuma programmā. Ar sadarbību ar Efekta komandu esam apmierināti.

Juris Bogužs
Valdes priekšēdētājs
Latvijas Mobilais Telefons

Sadarbojoties ar Efekta tika veikta ēkas Ropažu ielā 6 tehniskā apsekošana. Ar sniegta pakalpojuma kvalitāti esam vairāk nekā apmierināti, jo papildus pamatdarbam tika sniegti vērtīgi padomi turpmākiem soļiem ēkas uzturēšanas procesā.

Andrejs Šišovs
Ekspluatācijas dienesta direktors
Valmiermuižas Alus

Energopārvaldības sistēmas ieviešana bija stratēģisks solis ar mērķi optimizēt savas energoresursu izmaksas un izpildīt Energoefektivitātes likuma prasības. Noteikti var uzslāvēt Efekta komandas atbildīgu pieeju uzticētiem darbiem un visu termiņu ievērošanu.

Ainārs Mačivka
Ražošanas vadītājs

Efekta VNĪ ēku energosertifikācijas procesā izstrādā arī papildus dokumentāciju - apkures katlu pārbaudes aktus, tehniskās apsekošanas atzinumus, kā arī gaisa kondicionēšanas sistēmas pārbaudes aktus. Ņemot vērā stratēģiskas nozīmes objektu statusu un citus apstākļus, ar līdzšinējo sadarbības pieredzi esam ļoti apmierināti!

Dzintars Grasmanis
Energoauditors
Latvijas Mākslas Akadēmija

Efekta pēc Latvijas Mākslas akadēmijas pasūtījuma veica ēku Kalpaka bulvārī 13, Rīgā energosertifikāciju. Darbinieki savus pienākumus veikuši atbildīgi, ātri un atbilstoši noslēgtajam līgumam. Ar SIA "Efekta" ir patīkami un viegli risināt jautājumus, kas sistīti ar energoefektivitāti un uzņēmums ir sevi apliecinājis kā uzticamu sadarbības partneri.

Arnis Meijers
Tehniskais direktors

Ņemot vērā Energoefektivitātes likumā noteikto Energopārvaldības sistēmu iesniegšanas termiņu, SIA Efekta komanda ar savu uzdevumu ir tikusi ļoti operatīvi un profesionāli, ievēroja mūsu vēlmes konfidencialitātes jautājumos, kā arī integrēja sistēmā mūsu attīstības plānus.

Jānis Bērziņš
Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas daļas vadītājs

Piesakies
konsultācijai

+371 26431341
info@efekta.lv

Aizpildi pieteikuma anketu un mūsu komanda ar Jums sazināsimies nākošo 24 stundu laikā vai uzreiz, kā saņems pieteikumu.

Atgādinājumi un aktualitātes ēku pārvaldniekiem un īpašniekiem

Īsi un kodolīgi informēsim Tevi par likuma izmaiņām un jaunumiem, kas saistīti ar energoefektivitāti un ēku pārvaldīšanu.

Jūsu personas dati ir pasargāti un netiks nodoti trešām personām vai pārdoti.