Blower Door tests

Ar Blower Door jeb gaisa spiediena testa palīdzību var noskaidrot ēkas atbilstību LBN 002-15 normatīvu prasībām, kā rezultātā var konstatēt nekvalitatīvi izbūvētus mezglus un novērst konstrukciju turpmākos bojājumus. Ar SIA Efekta sniegto atskaiti, iespējams samazināt ēkas ekspluatācijas izmaksas.

13+

gadu pieredze

2437

veiksmīgi projekti
Piesakies konsultācijai

Kas ir Blower Door tests?

Blower Door tests ir process, kas palīdz izmērīt ēkas hermētiskuma pakāpi. Veicot testu, tiek radīta 50Pa spiediena starpība ar ārējo vidi. Tādā veidā tiek noskaidrota norobežojošo konstrukciju hermetizācijas darbu kvalitāte un ēkas gaisa caurlaidības rādītāji. Papildus tiek izmantots aprīkojums - termokamera un dūmu ģenerators, lai precīzi novērtētu būvniecības kvalitāti, piemēram, logu un durvju montāžu, konstrukciju savienojuma vietas u.c.

Tests tiek veikts saskaņā ar standartu LVS EN ISO 9972:2016. Rezultātā tiek sagatavota Blower Door testa atskaite, kas var palīdzēt turpmāk samazināt ēkas ekspluatācijas izmaksas par enerģiju.

Blower Door testu iespējams veikt jebkurā sezonā un laika apstākļos, tādējādi iegūstot iespēju laicīgi atrisināt potenciālās problēmas un padarīt ikdienas dzīvi komfortablāku un ekonomiskāku."

Biežāk uzdotie jautājumi

Ar Blower Door testa palīdzību problēmu iespējams noteikt jebkurā mirklī, jebkurā sezonā, tādējādi iegūstot iespēju laicīgi atrisināt potenciālās problēmas un padarīt ikdienas dzīvi ēkā komfortablu un ērtu. Ar gaiscaurlaidības testa palīdzību var noskaidrot ēkas atbilstību būvniecības normatīvu prasībām, nekvalitatīvi izbūvētus mezglus, kā arī novērst konstrukciju turpmākus bojājumus un atrast iespējas samazināt ēkas ekspluatācijas izmaksas, t.i. izmaksas par enerģiju.

Gaisa spiediena tests un termogrāfija ir divas pilnīgi atšķirīgas lietas; termogrāfija vizuāli atspoguļo virsmas temperatūru un tās noplūdi, savukārt, gaisa spiediena tests nosaka konkrētas spiediena izmaiņas zonas jebkurā telpā, uzrādot temperatūras zaudēšanas iemeslu un labojamo vietu. Gaisa spiediena tests ir apjomīgāka un sarežģītāka pārbaude, nekā termogrāfija, un prasa pamatīgu sagatavošanos.

Blower Door ir ierīce, ar kuras palīdzību tiek veikts gaisa spiediena tests. Ar tās palīdzību tiek krasi mainīts spiediens pārbaudāmajā telpā, lai radītu vēja rezultātā notiekošās spiediena maiņas imitāciju. Ierīce spēj radīt spiediena atšķirības un izmaiņas, tādējādi precīzi nosakot defektus.

Ierīces uzbūve sastāv no četrām daļām:

  1. Durvju paneļa, ar kura palīdzību uzstāda ventilatoru
  2. Ventilatora, kas rada spiediena maiņas un tās arī mēra
  3. Divu kanālu diferenciālā manometra, kas gan mēra gaisa plūsmas, gan veic datu aprēķinu
  4. Ventilatora ātruma vadības bloka

Blower Door ierīci izmantot gaisa spiediena testos spēj tikai kvalificēti profesionāļi, tādēļ varat paļauties uz mums – darbu veiksim kvalitatīvi un precīzi.

13 gadu laikā 2437 projekti

Latvijas Mobilais Telefons SIA

Tehniskā apsekošana

Sadarbojoties ar SIA Efekta tika veikta ēkas Ropažu ielā 6 tehniskā apsekošana. Ar sniegto pakalpojuma kvalitāti esam vairāk nekā apmierināti, jo papildus pamatdarbam tika sniegti vērtīgi padomi turpmākiem soļiem ēkas uzturēšanas procesā.

Andrejs Šišovs
Ekspluatācijas dienesta direktors

Jelgavas tipogrāfija SIA

Uzņēmuma energoaudits

SIA Efekta komanda ir palīdzējusi mums veikt gan uzņēmuma energoauditu, gan saņemt CFLA atbalstu. Rezultātā salīdzinoši īsajā laika posmā esam īstenojuši arī daļu no pasākumiem, kas būtiski palielināja uzņēmuma energoefektivitātes rādītājus, samazinot kurināmā patēriņu un katlu mājas ekspluatācijas izmaksas.

Rodijs Trankalis
Valdes loceklis

Silviko SIA

Uzņēmuma energoaudits

SIA Efekta komanda ir palīdzējusi mums atrisināt vienlaicīgi divus jautājumus - veikt uzņēmuma energoauditu un palīdzēt saņemt CFLA atbalstu, īstenojot divus apjomīgus pasākumus, kas būtiski palielināja ražošanas procesu energoefektivitāti.

Jānis Bergs
Ražošanas vadītājs

Jūrmalas slimnīca SIA

Uzņēmuma energoaudits

Profesionālā attieksme un operatīvā palīdzība Likuma prasību izpildē. Papildus uzņēmuma energoaudita ieteikumiem esam saņēmuši arī divu ēku energosertifikātus, rezultātu prezentāciju un konsultācijas pēcizstrādes periodā.

Ieva Dzirne
Saimnieciski inženiertehniskās nodaļas vadītāja

Piesakies
konsultācijai

+371 26431341
info@efekta.lv

Aizpildi pieteikuma anketu un mūsu komanda ar Jums sazināsimies nākošo 24 stundu laikā vai uzreiz, kā saņems pieteikumu.

Atgādinājumi un aktualitātes ēku pārvaldniekiem un īpašniekiem

Īsi un kodolīgi informēsim Tevi par likuma izmaiņām un jaunumiem, kas saistīti ar energoefektivitāti un ēku pārvaldīšanu.

Jūsu personas dati ir pasargāti un netiks nodoti trešām personām vai pārdoti.