ISO Vadības sistēmas

ISO ir Starptautiskā Standartizācijas organizācija, kas nosaka starptautiskus kvalitātes standartus dažādās nozarēs un sfērās. ISO federācijā ir apvienojušās standartizācijas organizācijas no vairāk kā 140 valstīm, lai kopā noteiktu nepieciešamos kritērijus uzņēmuma kvalitatīvai darbībai. SIA Efekta palīdz uzņēmumiem iegūt nepieciešamos ISO vadības sistēmas sertifikātus.

13+

gadu pieredze

2437

veiksmīgi projekti
Piesakies konsultācijai

Kas ir ISO vadības sistēmas?

ISO 50001 sertifikāts ir izmantojams ikvienā organizācijā vai uzņēmumā, neatkarīgi no tās lieluma vai darbības sfēras. Tas sniedz pārskatu par uzņēmumu enerģijas patēriņu un iespējām, kā samazināt patērētās enerģijas daudzumu. Tiek izstrādāta efektīva enerģijas vadības politikas sistēma un rīcības plāns. Lai sistēma atbilstu noteiktajiem standarta kritērijiem, uzņēmumam tā regulāri ir jāpilnveido. Ja enerģijas izmaksas sastāda ievērojamu daļu no uzņēmuma izmaksām, tad ISO 50001 sertifikācijas iegūšana ir pirmais solis šo izmaksu samazināšanai.

ISO vadības sistēmas:

ISO 50001

Šis standarts nosaka energopārvaldības vadības sistēmas atbilstību starptautiskiem kritērijiem. Noskaidrojot problēmas un neatbilstību kādam no kritērijiem, Jūs varēsiet veikt nepieciešamās izmaiņas, lai, ne vien iegūtu ISO 50001 sertifikātu, bet arī samazinātu enerģijas patēriņu un manāmi samazinātu izmaksas. Turklāt, sakārtota energopārvaldības sistēma pozitīvi ietekmē ne vien Jūsu uzņēmumu, bet arī vidi.

ISO 9001

ISO 9001 ir viszināmākais, varētu pat teikt – pamata standarts. Tas nosaka kvalitātes vadību un nepieciešamos procesus tās uzturēšanai. Standarts sastāv no noteiktu darbību klāsta, kuru izpilde ikdienā ir obligāta ne tikai rūpīgai un sakārtotai dokumentācijas uzturēšanai, bet arī uzņēmuma veiksmīgai un progresējošai pastāvēšanai.

ISO 14001

Šis standarts nosaka uzņēmuma vides atbilstību noteiktajiem kritērijiem, kas ietver gan kvalitatīvu iekšējo darbību, gan darba drošības ievērošanu un izmantoto materiālu, metožu atbilstību uzņēmuma nozarei un specifikai. ISO 14001 standartizācija nosaka darbību kopumu, kas jārealizē, lai uzņēmums nekaitētu videi un strādātu ar piemērotiem resursiem.

OHSAS 18001

OHSAS 18001 standartizācija ietver rūpes par darbiniekiem un iekšējās darba vides drošības saglabāšanu. Starptautiskie kritēriji ietver gan darba drošības pasākumus, arodveselības nodrošināšanu, gan riska situāciju novēršanu un veiksmīgas iekšējās komunikācijas veicināšanu. Parūpējoties par saviem darbiniekiem, Jūs nodrošināsiet lielisku klientu apkalpošanu un paveikto darbu pēc augstākās kvalitātes principiem.

ISO 27001

Šis standarts nosaka drošu informācijas vadības sistēmu. Mēs dzīvojam informācijas pārpilnības laikmetā; teju vai viss ir brīvi pieejams interneta vidē, un tas, kas nav pieejams, ar atbilstošajām programmām tik un tā ir pieejams. ISO 27001 standartizācija nodrošina informācijas konfidencialitāti un efektīvu tās aizsardzību. Bez drošības aspekta tiek iegūta arī ērta informācijas grupēšana un sakārtošana, lai ietaupītu vietu citiem datiem. Informācijas pārvaldība ir viens no vērtīgākajiem aspektiem uzņēmējdarbībā, tādēļ ir svarīgi to glabāt un aizsargāt pēc starptautiski atzītiem standartiem.

Ko Jūs iegūsiet, veicot ISO sertifikācijas pasākumus?

 • Starptautiski atzīstu sertifikātu, kas klientiem un partneriem apliecinās kvalitāti.
 • Problēmu konstatēšanu un risinājumu piemērošanu.
 • Uzņēmuma darbības kvalitātes paaugstināšanu.
 • Konkurētspējas paaugstināšanu.
 • Uzņēmuma izaugsmi ilgtermiņā.
 • Izmaksu samazināšanu, novēršot liekus tēriņus un neizdevīgus darījumus.
 • Vides kaitēšanas samazināšanu.
 • Reputācijas uzlabošanu.
 • Uzņēmuma iespēju paplašināšanu.
 • Drošas vides uzturēšanu darbiniekiem.
 • Klientu apmierinātību un uzticību.

Biežāk uzdotie jautājumi

ISO sertifikācija nav obligāta, taču ir nepieciešama jebkura uzņēmuma veiksmīgai darbībai ja to pieprasa partneri. Bez veiksmīgas vides un sakārtotiem iekšējiem procesiem nebūs iespējams attīstīt progresējošu uzņēmumu un prestižu reputāciju. Sertifikācija tiek veikta pēc starptautiskiem standartiem, pēc kuriem strādājot, uzņēmuma kvalitāte un konkurētspēja manāmi paaugstinās.

Ar ISO sertifikācijas standartiem var iepazīties ISO interneta mājaslapā: https://www.iso.org/home.html, kā arī Latvijas Nacionālās standartizācijas institūcijas “Latvijas standarts” mājaslapā: https://www.lvs.lv/.

Sertifikācijas procesā Jūs iegūsiet ne vien pārbaudes rezultātus un to novērtējumu, bet arī veicamos pasākumus problēmu risināšanā. Mūsu speciālisti sniegs atbildes uz interesējošajiem jautājumiem un jebkurām neskaidrībām.

13 gadu laikā 2437 projekti

Latvijas Mobilais Telefons SIA

Tehniskā apsekošana

Sadarbojoties ar SIA Efekta tika veikta ēkas Ropažu ielā 6 tehniskā apsekošana. Ar sniegto pakalpojuma kvalitāti esam vairāk nekā apmierināti, jo papildus pamatdarbam tika sniegti vērtīgi padomi turpmākiem soļiem ēkas uzturēšanas procesā.

Andrejs Šišovs
Ekspluatācijas dienesta direktors

Jelgavas tipogrāfija SIA

Uzņēmuma energoaudits

SIA Efekta komanda ir palīdzējusi mums veikt gan uzņēmuma energoauditu, gan saņemt CFLA atbalstu. Rezultātā salīdzinoši īsajā laika posmā esam īstenojuši arī daļu no pasākumiem, kas būtiski palielināja uzņēmuma energoefektivitātes rādītājus, samazinot kurināmā patēriņu un katlu mājas ekspluatācijas izmaksas.

Rodijs Trankalis
Valdes loceklis

Silviko SIA

Uzņēmuma energoaudits

SIA Efekta komanda ir palīdzējusi mums atrisināt vienlaicīgi divus jautājumus - veikt uzņēmuma energoauditu un palīdzēt saņemt CFLA atbalstu, īstenojot divus apjomīgus pasākumus, kas būtiski palielināja ražošanas procesu energoefektivitāti.

Jānis Bergs
Ražošanas vadītājs

Jūrmalas slimnīca SIA

Uzņēmuma energoaudits

Profesionālā attieksme un operatīvā palīdzība Likuma prasību izpildē. Papildus uzņēmuma energoaudita ieteikumiem esam saņēmuši arī divu ēku energosertifikātus, rezultātu prezentāciju un konsultācijas pēcizstrādes periodā.

Ieva Dzirne
Saimnieciski inženiertehniskās nodaļas vadītāja

Piesakies
konsultācijai

+371 26431341
info@efekta.lv

Aizpildi pieteikuma anketu un mūsu komanda ar Jums sazināsimies nākošo 24 stundu laikā vai uzreiz, kā saņems pieteikumu.

Atgādinājumi un aktualitātes ēku pārvaldniekiem un īpašniekiem

Īsi un kodolīgi informēsim Tevi par likuma izmaiņām un jaunumiem, kas saistīti ar energoefektivitāti un ēku pārvaldīšanu.

Jūsu personas dati ir pasargāti un netiks nodoti trešām personām vai pārdoti.