ISO Vadības sistēmas - Efekta

ISO vadības sistēmas

SIA Efekta palīdz uzņēmumiem iegūt nepieciešamos ISO vadības sistēmas sertifikātus. No konsultāciju sniegšanas un dokumentācijas izstrādes līdz sekmīgai sertifikātu iegūšanai.

Kas ir ISO vadības sistēmas?

ISO sertifikācija nav obligāta, taču tā ir nepieciešama jebkura uzņēmuma veiksmīgai darbībai, ja to pieprasa sadarbības partneri un klienti. Bez veiksmīgas vides un sakārtotiem iekšējiem procesiem nebūs iespējams attīstīt progresējošu uzņēmumu un teicamu reputāciju. Sertifikācija tiek veikta pēc starptautiskiem standartiem, pēc kuriem strādājot, uzņēmuma kvalitāte un konkurētspēja manāmi paaugstinās.

Lai nodrošinātu ne vien klientu apmierinātību, bet arī kvalitatīvu iekšējo vidi, darbību un komunikāciju, nepieciešams noteikt kritērijus darbības procesu īstenošanai. ISO vadības sistēmu ieviešana ir labs variants veiksmīgas uzņēmuma darbības un vides nodrošināšanai.

Balstoties uz vadības sistēmas veiktajām pārbaudēm, datu analīzi un aprēķiniem, tiek noteikta procesu atbilstība starptautiskajiem standartiem un to uzlabošanas iespējas. ISO sertifikāts apliecina, ka Jūsu uzņēmumā vide, darbība un notiekošie procesi atbilst nepieciešamajiem standartiem, ceļot uzņēmuma prestižu un konkurētspēju.

ISO vadības sistēmas:

ISO 50001

Šis standarts nosaka energopārvaldības vadības sistēmas atbilstību starptautiskiem kritērijiem. Noskaidrojot problēmas un neatbilstību kādam no kritērijiem, Jūs varēsiet veikt nepieciešamās izmaiņas, lai, ne vien iegūtu ISO 50001 sertifikātu, bet arī samazinātu enerģijas patēriņu un manāmi samazinātu izmaksas. Turklāt, sakārtota energopārvaldības sistēma pozitīvi ietekmē ne vien Jūsu uzņēmumu, bet arī vidi.

ISO 9001

ISO 9001 ir viszināmākais, varētu pat teikt – pamata standarts. Tas nosaka kvalitātes vadību un nepieciešamos procesus tās uzturēšanai. Standarts sastāv no noteiktu darbību klāsta, kuru izpilde ikdienā ir obligāta ne tikai rūpīgai un sakārtotai dokumentācijas uzturēšanai, bet arī uzņēmuma veiksmīgai un progresējošai pastāvēšanai.

ISO 14001

Šis standarts nosaka uzņēmuma vides atbilstību noteiktajiem kritērijiem, kas ietver gan kvalitatīvu iekšējo darbību, gan darba drošības ievērošanu un izmantoto materiālu, metožu atbilstību uzņēmuma nozarei un specifikai. ISO 14001 standartizācija nosaka darbību kopumu, kas jārealizē, lai uzņēmums nekaitētu videi un strādātu ar piemērotiem resursiem.

OHSAS 18001

OHSAS 18001 standartizācija ietver rūpes par darbiniekiem un iekšējās darba vides drošības saglabāšanu. Starptautiskie kritēriji ietver gan darba drošības pasākumus, arodveselības nodrošināšanu, gan riska situāciju novēršanu un veiksmīgas iekšējās komunikācijas veicināšanu. Parūpējoties par saviem darbiniekiem, Jūs nodrošināsiet lielisku klientu apkalpošanu un paveikto darbu pēc augstākās kvalitātes principiem.

ISO 27001

Šis standarts nosaka drošu informācijas vadības sistēmu. Mēs dzīvojam informācijas pārpilnības laikmetā; teju vai viss ir brīvi pieejams interneta vidē, un tas, kas nav pieejams, ar atbilstošajām programmām tik un tā ir pieejams. ISO 27001 standartizācija nodrošina informācijas konfidencialitāti un efektīvu tās aizsardzību. Bez drošības aspekta tiek iegūta arī ērta informācijas grupēšana un sakārtošana, lai ietaupītu vietu citiem datiem. Informācijas pārvaldība ir viens no vērtīgākajiem aspektiem uzņēmējdarbībā, tādēļ ir svarīgi to glabāt un aizsargāt pēc starptautiski atzītiem standartiem.

Ko Jūs iegūsiet, veicot ISO sertifikācijas pasākumus?

 • Starptautiski atzīstu sertifikātu, kas klientiem un partneriem apliecinās kvalitāti.
 • Problēmu konstatēšanu un risinājumu piemērošanu.
 • Uzņēmuma darbības kvalitātes paaugstināšanu.
 • Konkurētspējas paaugstināšanu.
 • Uzņēmuma izaugsmi ilgtermiņā.
 • Izmaksu samazināšanu, novēršot liekus tēriņus un neizdevīgus darījumus.
 • Vides kaitēšanas samazināšanu.
 • Reputācijas uzlabošanu.
 • Uzņēmuma iespēju paplašināšanu.
 • Drošas vides uzturēšanu darbiniekiem.
 • Klientu apmierinātību un uzticību.

Biežāk uzdotie jautājumi

ISO sertifikācija nav obligāta, taču ir nepieciešama jebkura uzņēmuma veiksmīgai darbībai ja to pieprasa partneri. Bez veiksmīgas vides un sakārtotiem iekšējiem procesiem nebūs iespējams attīstīt progresējošu uzņēmumu un prestižu reputāciju. Sertifikācija tiek veikta pēc starptautiskiem standartiem, pēc kuriem strādājot, uzņēmuma kvalitāte un konkurētspēja manāmi paaugstinās.

Ar ISO sertifikācijas standartiem var iepazīties ISO interneta mājaslapā: https://www.iso.org/home.html, kā arī Latvijas Nacionālās standartizācijas institūcijas “Latvijas standarts” mājaslapā: https://www.lvs.lv/.

Sertifikācijas procesā Jūs iegūsiet ne vien pārbaudes rezultātus un to novērtējumu, bet arī veicamos pasākumus problēmu risināšanā. Mūsu speciālisti sniegs atbildes uz interesējošajiem jautājumiem un jebkurām neskaidrībām.

13 gadu laikā 2437 projekti

 


Efekta komanda ir palīdzējusi mums atrisināt vienlaicīgi divus jautājumus - veikt uzņēmuma energoauditu un palīdzēt saņemt CFLA atbalstu, īstenojot divus apjomīgus pasākumus, kas būtiski palielināja ražošanas procesu energoefektivitāti.

Jānis Bergs
Ražošanas vadītājs
Latvijas Nacionālā Bibliotēka

Tirgus izpētes rezultātā Efekta esam uzrunājuši energoefektivitātes jautājumos gan par ēku energosertifikāciju, gan par potenciālu ES fondu līdzfinansējuma piesaisti. Var uzslavēt komandas profesionālo un individuālo pieeju katram objektam, kā arī spēju pielāgot izpildes termiņus iestādes personīgām vajadzībām un plāniem.

Juris Ģiedris
Inženiertehniskās nodaļas vadītājs

Profesionālā attieksme un operatīvā palīdzība Likuma prasību izpildē. Papildus Energopārvaldības sistēmas ieviešanai esam saņēmuši arī vērtīgus padomus un palīdzību sistēmas sertifikācijas procesā.

Iluta Rasa
Direktora vietniece

Efekta komanda ir palīdzējusi mums veikt gan uzņēmuma energoauditu, gan saņemt CFLA atbalstu. Rezultātā salīdzinoši īsajā laika posmā esam īstenojuši arī daļu no pasākumiem, kas būtiski palielināja uzņēmuma energoefektivitātes rādītājus, samazinot kurināmā patēriņu un katlu mājas ekspluatācijas izmaksas.

Rodijs Trankalis
Valdes loceklis

Izstrādātā tehniskā dokumentācija, t.i. ēkas energosertifikāts un tehniskās apsekošanas atzinums, mums bija nepieciešama dalībai līdzfinansējuma programmā. Ar sadarbību ar Efekta komandu esam apmierināti.

Juris Bogužs
Valdes priekšēdētājs
Latvijas Mobilais Telefons

Sadarbojoties ar Efekta tika veikta ēkas Ropažu ielā 6 tehniskā apsekošana. Ar sniegta pakalpojuma kvalitāti esam vairāk nekā apmierināti, jo papildus pamatdarbam tika sniegti vērtīgi padomi turpmākiem soļiem ēkas uzturēšanas procesā.

Andrejs Šišovs
Ekspluatācijas dienesta direktors
Valmiermuižas Alus

Energopārvaldības sistēmas ieviešana bija stratēģisks solis ar mērķi optimizēt savas energoresursu izmaksas un izpildīt Energoefektivitātes likuma prasības. Noteikti var uzslāvēt Efekta komandas atbildīgu pieeju uzticētiem darbiem un visu termiņu ievērošanu.

Ainārs Mačivka
Ražošanas vadītājs

Efekta VNĪ ēku energosertifikācijas procesā izstrādā arī papildus dokumentāciju - apkures katlu pārbaudes aktus, tehniskās apsekošanas atzinumus, kā arī gaisa kondicionēšanas sistēmas pārbaudes aktus. Ņemot vērā stratēģiskas nozīmes objektu statusu un citus apstākļus, ar līdzšinējo sadarbības pieredzi esam ļoti apmierināti!

Dzintars Grasmanis
Energoauditors
Latvijas Mākslas Akadēmija

Efekta pēc Latvijas Mākslas akadēmijas pasūtījuma veica ēku Kalpaka bulvārī 13, Rīgā energosertifikāciju. Darbinieki savus pienākumus veikuši atbildīgi, ātri un atbilstoši noslēgtajam līgumam. Ar SIA "Efekta" ir patīkami un viegli risināt jautājumus, kas sistīti ar energoefektivitāti un uzņēmums ir sevi apliecinājis kā uzticamu sadarbības partneri.

Arnis Meijers
Tehniskais direktors

Ņemot vērā Energoefektivitātes likumā noteikto Energopārvaldības sistēmu iesniegšanas termiņu, SIA Efekta komanda ar savu uzdevumu ir tikusi ļoti operatīvi un profesionāli, ievēroja mūsu vēlmes konfidencialitātes jautājumos, kā arī integrēja sistēmā mūsu attīstības plānus.

Jānis Bērziņš
Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas daļas vadītājs

Piesakies
konsultācijai

+371 26431341
info@efekta.lv

Aizpildi pieteikuma anketu un mūsu komanda ar Jums sazināsimies nākošo 24 stundu laikā vai uzreiz, kā saņems pieteikumu.

Atgādinājumi un aktualitātes ēku pārvaldniekiem un īpašniekiem

Īsi un kodolīgi informēsim Tevi par likuma izmaiņām un jaunumiem, kas saistīti ar energoefektivitāti un ēku pārvaldīšanu.

Jūsu personas dati ir pasargāti un netiks nodoti trešām personām vai pārdoti.