ISO 50001

Vides stāvokļa kontekstā katram uzņēmumam jāparūpējas par klimatam draudzīgu darbību, neatkarīgi, vai uzņēmums tirgo preces vai pakalpojumus. Energoefektivitātes līmenis nosaka ne vien enerģijas patēriņa lietderīgumu, bet arī videi kaitīgo vielu izdales daudzumu. Tādēļ ikviens ir atbildīgs par kritērijiem atbilstošu energopārvaldības sistēmu pēc ISO 50001 standartizācijas.

Kas ir ISO 50001 Energopārvaldības sistēma?

ISO 50001 ir standartu kopums, kas nosaka kritērijus optimālai energopārvaldības sistēmai. Lai atbilstu noteiktajiem standartiem, uzņēmumam jāpadomā par šādiem faktoriem:

  • Energoefektivitātes līmenis
  • Komunikāciju sistēma un tās potenciālās problēmas
  • Izmaksu atbilstība patēriņam

Veicot problēmu optimizāciju un novēršot tās ilgtermiņā, Jūs iegūsiet:

ISO 50001 Energopārvaldības sistēmas sertifikātu

Sertifikācija nodrošina ne vien veiksmīgāku un progresīvu uzņēmuma darbību, bet arī prestižu novērtējumu, pateicoties starptautiski atzītu standartu ievērošanai un rūpīgai izpildei.

Izdevīgākas ražošanas izmaksas

Ražošanas izmaksas ir cieši saistītas ar enerģijas patēriņu. Zemas energoefektivitātes gadījumā ražošanas izmaksas automātiski palielināsies, radot zaudējumu Jūsu uzņēmumam. Savukārt, uzlabojot energoefektivitātes līmeni, ražošanas izmaksas manāmi kritīsies.

Enerģijas patēriņa samazināšanu

Enerģijas patēriņa regulācija ir svarīga ne vien uzņēmuma ekonomisko procesu izaugsmei, bet arī siltumnīcas efekta samazināšanai un aizkavēšanai. Pārlieku liels enerģijas patēriņš nesakārtotas energopārvaldības gadījumā izraisa smagas problēmas ilgtermiņā.

Labu reputāciju un uzticību – gan no klientiem, gan no partneriem

ISO 50001 sertifikācija piešķir Jums labu reputāciju, turklāt, ceļ uzticības līmeni klientu lokā. Apziņa, ka uzņēmuma iekšējie procesi ir sakārtoti ne vien paša uzņēmuma labumam, bet arī vides saudzēšanai, ievieš uzticību un atzinīgu novērtējumu; gan no klientiem, gan no potenciālajiem partneriem.

Videi draudzīgu uzņēmumu

Zema energoefektivitāte rada smagus vides bojājumus divu faktoru dēļ; pirmkārt, lieki iztērētā enerģija ir milzīgs zaudējums, pat, ja enerģija tiek uzskatīta kā neizsmeļams avots. Otrkārt, nesakārtota energopārvaldība rezultējas ar kaitīgo emisiju izdalīšanos, kas pastiprina globālās sasilšanas sekas. Paaugstināta energoefektivitāte, iegūta, vadoties pēc ISO 50001 standartiem, padara uzņēmumu par videi draudzīgu.

Augstāku konkurētspēju

ISO 50001 sertificētie uzņēmumi automātiski paceļas par vienu pakāpienu augstāk nekā tie, kuri nestrādā pēc šīs standartizācijas. Augstāku konkurētspēju nodrošina gan starptautiskā atzīšana, gan klientu uzticība un partneru acīs iegūtā reputācija.

Ekonomiskās izaugsmes potenciālu

Standartizēta energopārvaldība rezultējas ar ilgtermiņa ieguvumu ekonomiskajā lauciņā; lētākas ražošanas un ēku uzturēšanas izmaksas sniedz pamatīgu potenciālu palielināt peļņu ilgtermiņā, lai uzņēmums piedzīvotu strauju ekonomisko izaugsmi.

Kā mēs varam Jums palīdzēt?

Kompānija Efekta piedāvā veikt ISO 5001 Energopārvaldības sistēmas ieviešanu un sertifikāciju, lai sniegtu Jums ilgtermiņa sirdsmieru un plašas izaugsmes iespējas. Mēs palīdzēsim nodrošināt Jūsu uzņēmuma darbības atbilstību starptautiskajiem standartiem, kā arī izskaidrosim pakalpojuma principus. Jūs varat sazināties ar mums neskaidrību vai specifisku jautājumu gadījumā – mēs Jums palīdzēsim!

Biežāk uzdotie jautājumi:

Kur es varu iepazīties ar precīziem standartiem?

Informācija par starptautiskās standartizācijas principiem ir pieejama ISO interneta mājaslapā https://www.iso.org/home.html vai arī Latvijas Nacionālās standartizācijas institūcijas “Latvijas standarts” mājaslapā: https://www.lvs.lv/.

Vai videi draudzīga energopārvaldības sistēma neradīs smagus ekonomiskos zaudējumus?

Nē, tieši pretēji – sakārtojot energopārvaldības sistēmu atbilstoši ISO 50001 standartiem, Jūs būsiet ieguvējs arī ekonomiskajā ziņā. Zema energoefektivitāte, kas arī kaitē videi enerģijas nelietderīga patēriņa dēļ un emisiju paaugstinātas izdales, paaugstina izmaksas un lieku enerģijas zaudēšanu. Tātad, uzlabojot energoefektivitāti Jūs nodrošināsiet ne vien videi draudzīgu, bet arī ekonomiski izdevīgu uzņēmuma darbību.

Kā tieši notiek standartizācijas process?

Lai noskaidrotu detaļas, Jūs varat sazināties ar mums; speciālisti Jums izskaidros visus sīkumus un atbildēs uz neskaidrībām. Pirms pakalpojuma sniegšanas procesa darbība tiks izskaidrota, lai novērstu pārpratumu rašanos.Izvēloties Efekta pakalpojumus, Jūs iegūsiet izdevīgus piedāvājumus, izpildītus pēc augstiem kvalitātes standartiem, bet arī nepieciešamās konsultācijas un skaidrojumus.
Sazinies ar mums

Skatīt visus pakalpojumus

+

gadu
pieredze

+

veiksmīgu
projektu

+

sadarbības
partneru

Jaunumi

Energoefektivitātes nodevas atgūšana

Energoefektivitātes nodevas atgūšana

Komersanti, kas ir saņēmuši lēmumus par energoefektivitātes nodevu, ir tiesīgi vērsties Ekonomikas ministrijā ar attiecīgu iesniegumu par de minimis atbalsta piešķiršanu, balstoties uz kuru EM vērtēs iespēju atbrīvot komersantu no energoefektivitātes nodevas samaksas.

Uzzināt vairāk

Klienti un Sadarbības partneri