Gaisa spiediena tests

Kas ir gaisa spiediena tests?
(jeb blower door test / hermētisma tests / ēkas blīvuma tests)

Gaisa spiediena tests ir process, kura laikā tiek noteikta gaisa caurlaidība un problemātiskās zonas. Gaisa spiediena testa laikā nosaka:

 • Ēkas hermētiskumu
 • Problemātiskās zonas
 • Bojājumus
 • Atbilstību būvniecības normatīviem 
 • Problēmu cēloņus un iespējamos risinājumus

Gaisa spiediena tests tiek veikts ar speciālu ierīci – Blower Door. Testa laikā telpā tiek mainīts spiediena līmenis, tādejādi nosakot pastiprināta siltuma zaudēšanas iemeslus un zonas, kuru dēļ notiek nevēlama gaisa spiediena maiņa.

Kādēļ nepieciešams gaisa spiediena tests?

Ar gaisa spiediena testa palīdzību problēmu iespējams noteikt jebkurā mirklī, jebkurā sezonā, tādējādi iegūstot iespēju laicīgi risināt sarežģījumus un padarīt ikdienas dzīvu komfortablu un ērtu. Konstatējot gaisa spiediena maiņas, rezultāts ir garantēts – ar tā palīdzību iespējams noteikt pat viskomplicētākās problēmas un iegūt noderīgus padomus situācijas risināšanā.

Kā mēs varam palīdzēt?

Efekta komandā strādā speciālisti, kuri sniegs ne tikai profesionālus pakalpojumus, bet arī nepieciešamos skaidrojumus un atbildes un interesējošajiem jautājumiem.

Kādēļ izvēlēties mūs?

 1. Kvalificētiem speciālistiem ar pieredzi nozarē
 2. Detalizētiem paskaidrojumiem par testu un tā rezultātiem
 3. Atbildēm uz visām klienta neskaidrībām un jautājumiem
 4. Rūpīgu datu analīzi un problēmu noteikšanu
 5. Padomu sniegšanu par labākajiem risinājumiem
 6. Izdevīgāko risinājumu piedāvāšanas
 7. Atsaucību un interesi par klienta domām un vēlmēm

Efekta kompānijai klienta viedoklis ir prioritāte; uzticot savu problēmu mums, Jūs iegūsiet risinājumus un ieteikumus ēkas stāvokļa uzlabošanai un saglabāšanai ilgtermiņā.

Biežāk uzdotie jautājumi:

Vai gaisa spiediena tests sniedz to pašu, ko termogrāfija?

Gaisa spiediena tests un termogrāfija ir divas pilnīgi atšķirīgas lietas; termogrāfija vizuāli atspoguļo virsmas temperatūru un tās noplūdi, savukārt, gaisa spiediena tests nosaka konkrētas spiediena izmaiņas zonas jebkurā telpā, uzrādot temperatūras zaudēšanas iemeslu un labojamo vietu. Gaisa spiediena tests ir apjomīgāka un sarežģītāka pārbaude, nekā termogrāfija, un prasa pamatīgu sagatavošanos.

Kas ir Blower Door ierīce un kā tā strādā?

Blower Door ir ierīce, ar kuras palīdzību tiek veikts gaisa spiediena tests. Ar tās palīdzību tiek krasi mainīts spiediens pārbaudāmajā telpā, lai radītu vēja rezultātā notiekošās spiediena maiņas imitāciju. Ierīce spēj radīt spiediena atšķirības un izmaiņas, tādējādi precīzi nosakot defektus.

Ierīces uzbūve sastāv no četrām daļām:

 1. Durvju paneļa, ar kura palīdzību uzstāda ventilatoru
 2. Ventilatora, kas rada spiediena maiņas un tās arī mēra
 3. Divu kanālu diferenciālā manometra, kas gan mēra gaisa plūsmas, gan veic datu aprēķinu
 4. Ventilatora ātruma vadības bloka

Blower Door ierīci izmantot gaisa spiediena testos spēj tikai kvalificēti profesionāļi, tādēļ varat paļauties uz mums – darbu veiksim kvalitatīvi un precīzi.Piesakieties uz konsultāciju pie Efekta komandas speciālistiem, un mēs Jums palīdzēsim saprast pakalpojuma procesus un īpatnības, kā arī atbildēsim uz Jums interesējošajiem jautājumiem. Uzticiet problēmu noteikšanu mums, un Jūs iegūsiet komfortu un finansiālo ietaupījumu ilgtermiņā!
Sazinies ar mums

Skatīt visus pakalpojumus

+

gadu
pieredze

+

veiksmīgu
projektu

+

sadarbības
partneru

Jaunumi

Energoefektivitātes nodevas atgūšana

Energoefektivitātes nodevas atgūšana

Komersanti, kas ir saņēmuši lēmumus par energoefektivitātes nodevu, ir tiesīgi vērsties Ekonomikas ministrijā ar attiecīgu iesniegumu par de minimis atbalsta piešķiršanu, balstoties uz kuru EM vērtēs iespēju atbrīvot komersantu no energoefektivitātes nodevas samaksas.

Uzzināt vairāk

Klienti un Sadarbības partneri